Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Ratownictwo Wodne RESCUE

Miło nam poinformować o powstaniu nowego podmiotu. W styczniu 2015r. otrzymaliśmy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, który potwierdził zawiązanie się stowarzyszenia Ratownictwo Wodne RESCUE. Zdecydowaliśmy o powołaniu stowarzyszenia w celu sformalizowania grupy ratowniczej działającej przy Centrum Ratownictwa RESCUE. Forma prawna jaką jest stowarzyszenie pozwoli nam  pozyskiwać dodatkowe fundusze na naszą działalność oraz zrzeszać nowych członków. W związku z tym, że oba podmioty maja te same cele i zaplecze stowarzyszenie Ratownictwo Wodne RESCUE i firma Centrum Ratownictwa RESCUE tworzą razem grupę/konsorcjum RESCUE.

Zostań Ratownikiem Wodnym

Już od 18 kwietnia 2016 startujemy z nowym kursem dla kandydatów na RATOWNIKA WODNEGO. Jest to okazja by zdobyć nowy zawód i być może podjąć ciekawą prace w okresie wakacyjnym. Jeśli lubisz wyzwania, pomagać innym, chcesz przeżyć przygodę i poznać ciekawych ludzi jest to szkolenie dla Ciebie. Zajęcia odbywają się weekendowo przez 8 tygodni. Szkolenie zakończymy na początku czerwca więc każdy kto ukończy szkolenie w planowanym terminie będzie miał jeszcze czasu poszukać pracy na wakacje. Oprócz pracy wakacyjnej możliwe jest podjęcie pracy całorocznej na basenach. Szkolenie prowadzone jest zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przez podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego.

Odpowiadając na najczęściej zadawane pytanie:

- po ukończeniu tego szkolenia nie trzeba zdobywać kolejnych stopni ratowniczych lub odpracowywać godzin społecznych by podjąć prace - zaliczenie kursu pozwala podejmować samodzielną prace na wszystkich rodzajach wód (pod warunkiem spełnienia pozostałych wymogów stawianych RW)